Stomatolog – można z nim porozmawiać

Wizyty u stomatologa nie zawsze są miłe, choć dzisiejsze leczenie nie przypomina tego sprzed lat. W obecnych czasach dentyści naprawiają nasze zęby, wykorzystując do tego celu bardzo nowoczesne maszyny i urządzenia, doskonałe wiertła i inne produkty. To wszystko sprawia, że leczenie w gabinecie jest o wiele dokładniejsze i przede wszystkim absolutnie bezbolesne.

Czy to był stomatolog (wikipedia.org/wiki/Stomatologia) z Krakowa, Warszawy, czy dentysta ze szkoły w małym miasteczku, bolało i to było naturalne, dziś już takie nie jest. W obecnych czasach u stomatologa nie boli. Krakowskie gabinety dentystyczne (dentysta-stomatolog.com – Kraków) dysponują nie tylko nowoczesnymi urządzeniami, ale i szeregiem znieczuleń. To wszystko sprawia ze pacjent na fotelu stomatologicznym może czuć się po prostu bardzo komfortowo, pod warunkiem jednak, że będzie z lekarzem współpracował. Bardzo często zdarza się, że idąc do specjalisty oczekujemy złego. Siedzimy w gabinecie czekając aby leczenie już się zakończyło. Mamy świadomość, że wizyta u stomatologa nie potrwa długo i czekamy na koniec. Owszem to ma sens, jednak o wiele lepszym rozwiązaniem jest współpraca z dentystą. Nie bójmy się mówić. Poinformujmy lekarza gdy zaczniemy odczuwać ból, żeby mógł zareagować. Może zmienić sposób leczenia, czy też po prostu podąć nam znieczulenie. Warto pamiętać, że współpraca, dialog z lekarzem stomatologiem to rzeczy, które są dla nas korzystne. Krótkie boli może spowodować, że stomatolog będzie działał inaczej, znieczuli nas i dokończy leczenie nie powodując więcej bólu. Warto mieć tego świadomość i nie bać się odezwać. Rozmawiając, wskazując pewne sprawy, powodujemy, że wizyta u stomatologa może być dla nas i dla niego po prostu przyjemniejsza.

1 komentarz

  1. Jeśli się znajdzie fajną babkę lub gościa, nie nastawionego jedynie na koszenie z nas kasy to chodzenie do stomatologa może być miłe. :)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>