Miód – najlepszy kosmetyk?

Nie od dziś wiadomo, że miód jest bardzo dobry dla naszego zdrowia, odporności i działa jak naturalny antybiotyk. Jemy go w dużych ilościach podczas przeziębień i różnych chorób. Jednak czy podczas jedzenia miodu na śniadanie, ktoś z nas zdaje sobie sprawę że to co jemy równie dobrze możemy zastosować jako wysokiej klasy naturalny kosmetyk? Jakie więc właściwości dla naszej skóry ma miód?
Krakowskie kosmetyczki używają bardzo dużo preparatów na bazie miodu. Miód jest bogaty w bardzo dużą ilość witamin i minerałów. Jest on bardzo dobrym rozwiązaniem na podrażnienia skóry oraz sprawia, że rany szybciej się goją. Miód jest swego rodzaju antybiotykiem, dlatego też bardzo często stosowany jest przy trądziku i naprawdę działa. Są w nim też zawarte substancje zapachowe i olejki eteryczne, które pozytywnie wpływają na samopoczucie i nastrój.

Właścicielki salonów kosmetycznych w Krakowie ze swiaturody.com bardzo polecają stosowanie miodu na skórę szczególnie w okresie zimowym. Działa on kojąco na podrażnioną skórę i dodatkowo ja nawilża.
W salonach urody coraz częściej można spotkać zabiegi polegające na masażu miodem. Jest to jeden z najprzyjemniejszych masaży i zabiegów w medycynie estetycznej, no może z wyjątkiem kąpieli w czekoladzie… Przygotowanie go jest banalnie proste. Wystarczy ciepły miód i dodatki np. olejki eteryczne, które odprężają i relaksują organizm po całym dniu pracy. Miód uzupełnia w skórze niedobory glikogenu, przez co skóra staje się sprężysta, nawilżona i bardziej odporna na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych. Bardzo często jest on również elementem kuracji uzupełniającej przy leczeniu przewlekłego trądziku. W tym przypadku działa on kompleksowego, ponieważ zabija on aż kilka rodzajów bakterii i wirusów. Więc jeżeli nie wiemy jaką maść wybrać, to najpierw powinniśmy spróbować
zrobić sobie maseczkę z miodu.

Należy mieć na uwadze, że są zabiegi, które najbardziej skuteczne są w momencie podgrzania miodu do odpowiedniej temperatury. Tutaj trzeba zachować odpowiednią ostrożność, ponieważ rozgrzanie go do temperatury powyżej 60 stopni sprawia, że traci on swoje lecznicze właściwości. Oczywiście należy stosować tylko i wyłącznie naturalny miód. Najlepsze efekty „miodoterapii” uzyskuje się dzięki połączeniu kompleksowym czyli należy również spożywać miód i jak najczęściej włączać go do codziennej diety. Może on też służyć jako naturalny słodzik.
Leczenie miodem jest bardzo łatwe, tanie i przede wszystkim efektywne. Zatem zanim sięgniemy po zwykłe kosmetyki, powinniśmy najpierw spróbować terapii miodem, który działa na wiele przypadłości, więc jest spora szansa, że poradzi sobie również z naszą.

3 komentarzy

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>