Kosmetyczka – kiedy i po co do niej chodzić?

Są panie, które salon kosmetyczny odwiedzają regularnie. Są i takie, które nigdy w nim nie były. Czy powinny? Stanowczo tak. Kosmetyczka jest nieocenioną pomocą, nawet jeśli nie mamy poważnych problemów ze skórą, jak łuszczyca, czy trądzik.

Choć niektórym takie terminy jak „kwas hialuronowy”, „peeling kawitacyjny”, czy „mikrodermabrazja” kojarzą się z torturami, to trzeba powiedzieć to wprost – dobra kosmetyczka nie zrobi nikomu krzywdy, a w ofercie salonów piękności znajdziemy bardzo dużo zabiegów, które nie są inwazyjne, a przynoszą wiele dobrego. Można samemu poszukać na ten temat informacji lub wybrać się do kosmetyczki po poradę – te często udzielane są za darmo.

Co oferują salony kosmetyczne w Warszawie?
Idąc pierwszy raz do kosmetyczki, warto jej o tym powiedzieć. Dokładnie przybliży nam wszystkie zabiegi i powie jak wpływają one na wygląd. Jeśli nie wiemy, na jaką usługę się zdecydować, a nie chcemy podążać za modnie brzmiącymi nazwami zabiegów, trzeba podpytać o to kosmetyczkę. Sprawdzi ona jaki mamy typ skóry, a także przybliży jakie efekty i w jakim czasie osiągniemy stosując różnie zabiegi (niektóre z nich dają rezultat dopiero po kilku wizytach). Może się okazać, że da się w krótkim czasie zwalczyć worki pod oczami, z którymi nie możemy sobie poradzić od lat, albo, że nasze problemy ze skórą są wynikiem tego, że źle oczyszczamy wieczorem twarz.

Do kosmetyczki warto zaglądać regularnie (lista warszawskich gabinetów kosmetycznych dostępna jest pod adresem: swiaturody.com/warszawa,kosmetyczka,9.html), nawet jeśli nie mamy dużych problemów z cerą i jesteśmy zadowolone ze swojego wyglądu. Nasza skóra, tak samo jak i cały organizm, starzeje się z wiekiem. Należy więc zadbać o to, by cieszyć się pięknym wyglądem jak najdłużej. Do tego potrzebna jest jednak pielęgnacja – dobre geny nie wystarczą. Co jakiś czas należy złuszczyć skórę peelingiem, nałożyć odżywcze balsamy, ujędrnić. Dotyczy to nie tylko skóry twarzy, ale też całego ciała.

5 komentarzy

  1. Regularne wizyty u kosmetyczki przyniosą efekty w postaci ładnego wyglądu i lepszego samopoczucia. Czasami należy zrobić coś dla siebie!

  2. Ja często chodzę do kosmetyczki, żeby lepiej się poczuć i wyglądać. Ale nigdy nie zdecydowałabym się na przykład na makijaż permanentny.

  3. Ja myślę podobnie jak Daga. Wizyty u kosmetyczki są wskazane i fajne, ale niektóre zabiegi są takie, że bym się na nie nie zdecydowała. I też mam tu na myśli makijaż permanentny.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>