Być jak królowa Kleopatra

W przestrzeni dziejów ludzkość obowiązywały różne kanony piękna. Przy czym ludzkość sama je sobie wymyślała i narzucała. Kobiety żyjące w danej epoce – jeśli tylko mogły i status społeczny im na to pozwalał – robiły wszystko, by do takiego kanonu się dostosować. Historia sztuki pokazuje, że świat szaleje na punkcie skrajności w wyglądzie kobiet. Gloryfikowano panie otyłe, a następnie odwracano się od nich, by promować niewiasty wątłe, chore i chude. Nigdy nie było uwielbienia dla normalności – za normalność tutaj rozumie się wygląd, jaki występował u większości danego społeczeństwa.

Uroda egipskiej królowej Kleopatry VII, ostatniej władczyni hellenistycznego Egiptu, słynęła na cały starożytny świat. Legendarne piękno wzbudza zachwyt i podziw także współczesnego świata, a ukłony w stronę jej piękna wywołała niezapomniana rola Elizabeth Taylor w filmie „Kleopatra”. Aktorka ta jedynie pogłębiła przekonanie ludzi o niezwykłej urodzie, dzięki której można w życiu wiele osiągnąć. „Królowa, Nowa Bogini, Bogini Miłująca Ojca, Bogini Miłująca Ojczyznę” była wszechstronnie wykształcona i znała biegle kilka języków. Jej wiedza i sposób bycia miały ogromny wpływ na jej wizerunek. Znaleziska archeologiczne wyraźnie wskazują, że królowa z wyglądu mogła być przeciętna, jednak umiejętne maskowanie mankamentów podkreślało urodę. Prawdziwy wygląd królowej nadal jest owiany tajemnicą. Pozostaje mieć tylko nadzieję, że któregoś dnia archeolodzy ogłoszą, że odkryli rzeczywisty wizerunek Kleopatry.

Jakie zabiegi stosowała słynna królowa? Kleopatra kojarzona jest z kąpielami w mleku oślim lub kozim. Stosowała depilację z mieszanki miodu i żywicy. Już w starożytnym Egipcie była moda na gładkie ciało. Na twarz nakładała maski ze złota koloidalnego, które miały działanie przeciwzmarszczkowe. Świat i nauka ruszyły do przodu. Obecnie normą jest wykonywanie zabiegów kosmetycznych za pomocą laserów, czy operacji bez użycia skalpela. Jednak oprócz nowoczesnych metod współczesna kosmetyka nadal wykorzystuje naturalne zabiegi zbliżone do tych, którym poddawała się słynna królowa. Wychodząc na przeciw oczekiwaniom klientek i nowemu ekologicznemu trendowi, salony wprowadzają coraz więcej nieinwazyjnych naturalnych kuracji. Jest to doskonałe wyjście dla osób o silnych przekonaniach proekologicznych, które chciałaby od czasu do czasu skorzystać z relaksu u kosmetyczki i jednocześnie mieć pewność, że nie zostały użyte metody lub kosmetyki testowane na zwierzętach. Gabinety oferujące takie zabiegi m. in. w Bełchatowie, możecie odnaleźć na stronie swiaturody.com > Bełchatów. Czasem najprostsze, naturalne metody są wystarczające aby nasza uroda budziła zachwyt. Doskonałym przykładem dla tej tezy niewątpliwie jest Kleopatra.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>